2010.11.04. 16:41
Valamikor régen :)
Valamikor régen, még életem hajnalán, szembejött velem egy lehetőséget, melyet masszázsnak hívnak :)
Kezdtem a svéd masszázzsal, minden masszázs alapjával
Mit is kell tudni róla:
Ezt a nyugati hagyományokon alapuló masszázstechnikát Per Henrik dolgozta ki az 1900-as évek elején. Ez az egyik legismertebb masszázs féle, edzőtermekben, gyógyközpontokban, fürdőkben mindig igénybe lehet venni a svéd masszázst.
Mint a legtöbb nyugati masszázs technika, ez is a testre korlátozódik le, azon belül is az izmok, inak és ízületek működésének a normalizálására az egész testen.
A svédmasszázs során különféle olajakat és krémeket használnak fel,
A masszázs során a masszőr a testre simító mozdulatokkal az egész testet bekeni az olajjal, majd a test teljes ellazulás érdekében mély, simító, lazító mozdulatokat gyakorol. A szív felé irányuló mélysimítások elősegítik a testnedvek és a vérkeringés optimalizálását. Majd gyúró, dörzsölő, rezegtető nyomásokat alkalmaz elsősorban a háton, majd a mellkas felső részén, fartájékon és a lábakon, kezeken. Ezek a nyomások elősegítik az izmok ellazulását, a merev, összetapadt izomrostokat szétválasztja. A svédmasszázs során szokás mondani, hogy akkor hat ha már fáj. És ez így is igaz. A kezelés általában egy masszázságyon zajlik, de mivel a svédmasszőrt már saját otthonunkba is hívhatjuk, így történhet szivacson a földön is.
A kezelés időtartama általában 45-60 perc.
Hatásaiban megegyezik a gyógymasszázséval, ellenben a svédmasszázs az egész testen történik, míg a gyógymasszázst leginkább a problémás területen-területeken alkalmazzák.
A svédmasszázs különféle aromaolajokkal együtt kíváló lehet a narancsbőr ellen küzdelemben. Elősegíti a fogyást és a méregtelenítést. A hátfájdalmak megszüntetésében is hatékony mivel a gerinc és hátproblémák többnyire az izmok nem megfelelő elhelyezkedése miatt jelentkezik.
Mint minden masszázs szintén az érintésnek köszönhetően kiváló idegnyugtató, stressz csökkentő.
Javalott:
- izommerevség esetén,
- gerincproblémák esetén,
- mozgásszervi betegségek esetén,
- izületi betegségek esetén,
- narancsbőr esetén,
- méregtelenítés idején,
- reumás megbetegedések esetén,
- szívelégtelenség és magas vérnyomás esetén,
- ortopéd betegségek kiegészítő kezelése gyanánt,
- izomgyörcsök, izom húzódások esetén,
- pszichoszomatikus és légzési elégtelenségek esetén.
Nem javalott:
Lázas állapotban, extrém magas vérnyomás esetén.
Szóval így kezdődött a "karrierem" Rögtön a mély vízbe dobtak. Évekig fizikoterápián dolgoztam. Az emberi anatómia, főleg az izom, csont és mozgás szervrendszer gyógyítójává váltam
Mára ennyit :)
Pussz
Ja és masszázsnál mindíg használok olajat, vagy krémet, mert egyébként jajaj...
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.